Nagrody w konkursie kampanii „Za głosem serca” rozdane.

26 września 2023 odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom konkursu zorganizowanego w ramach kampanii edukacyjnej „Za głosem serca” we współpracy z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym (WUM). W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz uczelni oraz firmy Boehringer Ingelheim – inicjatora kampanii „Za głosem serca”, a także reprezentanci trzech kół studenckich, składających się z członków Samorządowych Kół Naukowych przy I Katedrze i Klinice Kardiologii WUM.

 

Zadaniem konkursowym było stworzenie krótkiego edukacyjnego materiału wideo na temat niewydolności serca. Prace zwracają uwagę na rosnącą liczbę przypadków zachorowań na niewydolność serca w Polsce. Na przestrzeni ostatniego dziesięciolecia liczba pacjentów z tą chorobą wzrosła o 14,8%, a w 2017 roku nasz kraj był w grupie pięciu państw z najwyższym odsetkiem pacjentów z niewydolnością serca w Unii Europejskiej!

 

–  Cieszy nas duże zaangażowanie młodych ludzi w projekt edukacyjny dotyczący niewydolności serca. Jesteśmy przekonani, że filmy stworzone przez studentów medycyny przyczynią się do podnoszenia świadomości na temat chorób układu sercowo-naczyniowego. Mamy nadzieję, że będziemy rozwijać współpracę z Uniwersytetem Medycznym w Warszawie i wspólnie podejmować kolejne działania na rzecz profilaktyki zdrowotnej społeczeństwa – powiedział Michal Čuha, Dyrektor Generalny BI.

 

Pierwsze miejsce w konkursie zdobył film pt. „Niewydolność serca -zadaj te pytania specjaliście”, stworzony przez grupę studentów w składzie: Jan Herc, Magda Warych, Aleksandra Skwarek. Drugie miejsce otrzymała animacja pt. „Z życia serca” wykreowana przez Patryka Pindlowskiego oraz Adriana Bednarka. Trzecie miejsce zajęła produkcja pt.  „Babcia i wnuczka”, zrealizowana przez zespół w składzie: Anna Kochanowska, Paulina Krupa, Klaudia Mila.

 

Podczas uroczystości zwycięzcy odebrali symboliczne czeki dla kół studenckich. Nagrodą główną w konkursie było 6 000 złotych.

Oficjalna premiera zwycięskiego filmu pt. „Niewydolność serca – zadaj te pytania specjaliście” odbyła się w dniu obchodów Światowego Dnia Serca (1 października  2023) w Poznaniu. Zwycięskie filmy są prezentowane w ramach działań edukacyjnych kampanii „Za głosem serca” i posłużą zwiększaniu świadomości społecznej w obszarze niewydolności serca.

Filmy emitowane będą zarówno podczas spotkań edukacyjnych prowadzonych w ramach kampanii, jak i w przestrzeni miejskiej.

 

Od 2 października nagrodzone prace będą dostępne na stronie kampanii.

Zapraszamy do ich obejrzenia.

 

MPR-PL-100806