Wpiszcie dbanie o serce do swojego kalendarza

Zapraszamy do skorzystania z „Kalendarza Zdrowego Serca” zawierającego cenne, przystępnie napisane wskazówki nt. profilaktyki chorób układu sercowo-naczyniowego, ze szczególnym uwzględnieniem niewydolności serca. W każdym miesiącu znajdziecie zarówno porady merytoryczne opracowane przez lekarza, jak i inspirujące myśli dotyczące stylu życia.

„Zdrowe serce stanowi kluczowy element ogólnego samopoczucia i jakości życia, dlatego tak ważna jest regularna dbałość o jego dobrą kondycję. Warto mieć plan, który pomaga we wdrożeniu dobrych praktyk w zakresie profilaktyki kardiologicznej. Właśnie w tym celu stworzyliśmy poradnik w formie „Kalendarza zdrowego serca”, który pełni funkcję przewodnika jak dbać o zdrowie naszego serca, ale także serca naszych bliskich. Kalendarz ten, dedykowany nie tylko pacjentom z niewydolnością serca, lecz również wszystkim, którzy chcą aktywnie zadbać o układ sercowo-naczyniowy, jest praktycznym narzędziem, które
systematycznie przypomina o ważnych aspektach związanych z dbaniem o zdrowie. Warto wdrożyć te proste wskazówki i postarać się, by stały się codziennymi nawykami”
– wyjaśnia dr n. med. Sylwia Kucia-Kuźma, kardiolog, ordynator Oddziału Rehabilitacji Kardiologicznej w Szpitalu Murcki w Katowicach, wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pacjentów ze Schorzeniami Serca i Naczyń „EcoSerce”, autorka porad merytorycznych w „Kalendarzu Zdrowego Serca”.

Przejdź do kalendarza