„Za głosem serca” na spotkaniach regionalnych

Rozpoczął się cykl spotkań w ramach kampanii „Za głosem serca”, organizowanych przez Klub Pacjenta we współpracy z Fundacją „Z sercem do Pacjenta” oraz Uniwersytetami Trzeciego Wieku. Ich celem jest propagowanie wiedzy na temat chorób kardiologicznych, w szczególności niewydolności serca oraz promowanie zasad świadomego dbania o zdrowie. Dotychczas miały miejsce dwa spotkania: 18 maja w Dąbrowie Górniczej oraz 7 czerwca w Bielsku Białej. Planowane są kolejne wydarzenia, które będą kontynuacją edukacyjnej inicjatywy dotyczącej chorób serca.

 W Dąbrowie Górniczej uczestnicy mieli okazję wysłuchać prelekcji na temat niewydolności serca, a także porozmawiać z ekspertami na temat profilaktyki i leczenia chorób serca.

Z kolei w Bielsku-Białej tematem przewodnim była choroba wieńcowa. Uczestnicy wysłuchali   profesora dr hab. n. med. Krzysztofa Milewskiego, znanego kardiologa, który przedstawił najnowsze informacje na temat profilaktyki i leczenia tej choroby. Ponadto Agnieszka Wołczenko, Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „EcoSerce”, podzieliła się perspektywą pacjentek i pacjentów chorujących na niewydolność serca, a Ewa Głońska-Straczek, pielęgniarka i psychodietetyczka, omówiła strategie powstrzymywania swoistej epidemii tej choroby.

W czasie spotkań dla osób uczestniczących zorganizowano bezpłatne badania pomiaru ciśnienia tętniczego krwi, natomiast wspomniani specjaliści udzielali porad w dziedzinie kardiologii i psychodietetyki.

Oba spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem i stanowiły doskonałą okazję do zdobycia wiedzy na temat profilaktyki i leczenia chorób serca.Kampania „Za głosem serca” kontynuuje swoje działania i planuje organizację kolejnych wydarzeń, których szczegóły będziemy systematycznie aktualizować.