Konkurs dla studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Drodzy Studenci,

Środowisko kardiologów zgodnie uważa, że systemy ochrony zdrowia w najbliższych latach będą musiały zmierzyć się z rosnącą liczbą przypadków zachorowań na niewydolność serca. Na przestrzeni ostatniego dziesięciolecia w Polsce liczba pacjentów z tą chorobą wzrosła o 14,8%, a w 2017 roku nasz kraj był w grupie pięciu państw z najwyższym odsetkiem pacjentów z niewydolnością serca w Unii Europejskiej!

Nie chcąc pozostać biernymi wobec tej sytuacji, firma Boehringer Ingelheim Sp. z o.o. wraz z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym wspólnie organizują konkurs adresowany do studentów, którego przedmiotem będzie stworzenie krótkiego edukacyjnego materiału wideo na temat niewydolności serca.

Czy ten konkurs jest dla mnie?

Jeżeli jesteś członkiem SKN przy I Katedrze i Klinice Kardiologii WUM, SKN Zator lub SKN przy Klinice Chorób Wewnętrznych i Kardiologii WUM oraz chcesz aktywnie uczestniczyć w działaniach na rzecz podnoszenia świadomości społecznej w obszarze niewydolności serca – ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!  Każde z Kół może wystawić jedną drużynę złożoną maksymalnie z trzech osób.

Jakie jest zadanie konkursowe?

Zadanie konkursowe polega na nagraniu edukacyjnego materiału wideo (od 1 do 3 minut), który będzie stanowił wizytówkę kolejnej edycji kampanii „Za głosem serca” – inicjatywy, w której organizacje pacjentów oraz eksperci nauk o zdrowiu chcą wzmacniać kompetencje zdrowotne społeczeństwa w zakresie chorób kardiologicznych, w tym przede wszystkim niewydolności serca. Sprawdźcie tegoroczny materiał kampanii na stronie www.zaglosemserca.com i zaproponujcie coś nowego na kolejną odsłonę kampanii. Technika tworzenia filmu jest dowolna – liczy się pomysł i przekaz.

Co mogę zyskać biorąc udział w konkursie?

  • Pogłębisz wiedzę z zakresu niewydolności serca
  • Udoskonalisz warsztat tworzenia kreatywnych treści
  • Rozwiniesz kompetencje w zakresie edukacji zdrowotnej
  • Zdobędziesz doświadczenie pracy w zespole oraz współpracy z biznesem
  • Rozszerzysz sieć kontaktów wśród osób o podobnych zainteresowanych
  • Podejmiesz zdrową rywalizację w szczytnym celu
  • Zdobędziesz atrakcyjną nagrodę

Zwycięzcy

Najlepszy film zostanie wyłoniony przez Kapitułę Konkursową, w skład której wejdą przedstawiciele organizacji uczestniczących w kampanii „Za głosem serca”, firmy Boehringer Ingelheim Sp. z o.o. oraz Narodowego Instytutu Kardiologii w Aninie. Zwycięska praca będzie stanowić wizytówkę kolejnej edycji kampanii Za Głosem Serca i będzie promowana w warszawskiej przestrzeni miejskiejDodatkowo każda z drużyn otrzyma nagrodę pieniężną – 1000, 3000 a zwycięska drużyna 6000 zł.

Skład Kapituły Konkursowej

Zgodnie z rozdziałem VI §7 regulaminu konkursu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i firmy Boeringer Ingelheim Sp. z o.o. na najlepszy film na temat niewydolności serca powołana została Kapituła Konkursowa w składzie:

  1. Agnieszka Wołczenko, prezeska Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pacjentów „EcoSerce”, przedstawicielka kampanii Za Głosem Serca
  2. Małgorzata Miklin, przedstawicielka firmy BI Sp. z o.o., organizatora Konkursu i partnera kampanii Za Głosem Serca
  3. Sebastian Schubert, przedstawiciel firmy BI Sp. z o.o., organizatora Konkursu i partnera kampanii Za Głosem Serca

Od czego zacząć?

Zapoznaj się z regulaminem konkursu i zgłoś chęć udziału do dnia 19.05.2023 r.

Czekamy na Wasze zgłoszenia!