Światowy Dzień Serca 2023

Kampania „Za głosem serca” wybrzmiała podczas obchodów Światowego Dnia Serca 2023 i V Forum Serce Pacjenta

V Forum Serce Pacjenta oraz Światowy Dzień Serca były okazjami, by wspólnie z ekspertami i partnerami kampanii „Za głosem serca” szerzyć wiedzę o niewydolności serca.

Uczestnicy Forum Serce Pacjenta mieli okazję wysłuchać angażującego wystąpienia psycholog dr n. o zdrowiu Aleksandry Tomaszek, obejrzeć animację edukacyjną oraz otrzymać materiały nt. niewydolności serca.

Podczas obchodów Światowego Dnia Serca, organizowanych z inicjatywy Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, odbył się z kolei premierowy pokaz filmu pt. „Niewydolność serca – zadaj te pytania specjaliście”, przygotowanego przez studentów medycyny, którzy wzięli udział w konkursie organizowanym w ramach kampanii wspólnie z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym.

Oprócz studentów medycyny, w edukację na temat niewydolności serca, zaangażował się niespodziewanie  znany raper Mixer, który spontanicznie podczas ww. wydarzenia „poszedł za głosem serca” i „wyrapował” swoje emocje. Uchwyciliśmy jego występ, którego fragmenty prezentujemy poniżej. Mamy nadzieję, że coraz więcej osób – także z młodego pokolenia – zatroszczy się o swoje serca i serca swoich bliskich.

MPR-PL-100806