Współpraca z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym i konkurs dla studentów

20 kwietnia 2023 r. w siedzibie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego odbyło się podpisanie listu intencyjnego zapowiadającego współpracę między Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, a firmą Boehringer Ingelheim Polska Przedmiotem współpracy będzie organizacja konkursu kierowanego do studentów wiodącej polskiej uczelni medycznej, w ramach kampanii „Za głosem serca”. Sygnatariuszami umowy są prof. Zbigniew Gaciong – JM Rektor WUM oraz  Michal Čuha – Dyrektor Generalny Boehringer Ingelheim Polska. W podpisaniu umowy uczestniczył również prof. Piotr Pruszczyk – Prorektor ds. Nauki i Transferu Technologii WUM, dr hab. n.med. Piotr Bienias – adiunkt w Klinice Chorób Wewnętrznych i Kardiologii z Centrum Diagnostyki i Leczenia Żylnej Choroby Zakrzepowo  Zatorowej WUM oraz dr hab. n. med. Paweł Balsam – adiunkt w I Katedrze i Klinice Kardiologii WUM, natomiast z ramienia firmy Boehringer Ingelheim Polska Sebastian Schubert – dyrektor działu Corporate Affairs oraz inni przedstawiciele tego działu.

Podpisanie Listu Intencyjnego pomiędzy Boehringer Ingelheim Sp. z o.o. a Warszawskim Uniwersytetem Medycznym

–  Jesteśmy zaszczyceni podejmując współpracę z renomowaną uczelnią medyczną, co w naszej ocenie jest właściwym  krokiem dla podnoszenia świadomości zdrowotnej społeczeństwa. Firma Boehringer Ingelheim od lat zapewnia pacjentom innowacyjne leki, stosowane w różnych obszarach terapeutycznych, jednak wierzymy, że podstawą długiego i dobrego życia jest edukacja o zdrowiu i profilaktyka.  – powiedział Michal Čuha, Dyrektor Generalny BI.

Uczelnia, jak każda duża instytucja naukowa, stara się także współpracować z otoczeniem biznesowym. W środowisku medycznym istotnym graczem są firmy farmaceutyczne. Właściwe, zdrowe relacje są niezwykle ważne. List intencyjny, który podpisaliśmy rozpoczyna pewien projekt edukacyjny. Korzyści odniosą wszyscy – zarówno nasi studenci i lekarze, którzy będą tę akcję prowadzić, jak i pacjenci, do których jest ona kierowana. – powiedział prof. Zbigniew Gaciong, Rektor WUM.

Firma Boehringer Ingelheim Polska jest inicjatorem kampanii „Za głosem serca” www.zaglosemserca.com  – inicjatywy, w której organizacje pacjentów oraz eksperci nauk o zdrowiu chcą wzmacniać kompetencje zdrowotne społeczeństwa oraz podnosić świadomość na temat chorób kardiologicznych, w tym przede wszystkim niewydolności serca. To powszechna choroba, na którą cierpi ponad milion osób w Polsce, a jednak wiedza o niej jest ciągle niewystarczająca. Działania edukacyjne są więc pilnie potrzebne, aby poprawić tę sytuację.

Podpisanie Listu Intencyjnego pomiędzy Boehringer Ingelheim Sp. z o.o. a Warszawskim Uniwersytetem Medycznym

Chcąc dodatkowo wesprzeć kampanię firma Boehringer Ingelheim Polska wystąpiła do Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego o możliwość wspólnego zorganizowania konkursu adresowanego do Studenckich Kół Naukowych WUM, którego przedmiotem będzie stworzenie edukacyjnego materiału wideo na temat niewydolności serca.

Konkurs dla studentów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Drodzy Studenci,

Środowisko kardiologów zgodnie uważa, że systemy ochrony zdrowia w najbliższych latach będą musiały zmierzyć się z rosnącą liczbą przypadków zachorowań na niewydolność serca. Na przestrzeni ostatniego dziesięciolecia w Polsce liczba pacjentów z tą chorobą wzrosła o 14,8%, a w 2017 roku nasz kraj był w grupie pięciu państw z najwyższym odsetkiem pacjentów z niewydolnością serca w Unii Europejskiej!

Nie chcąc pozostać biernymi wobec tej sytuacji, firma Boehringer Ingelheim Sp. z o.o. wraz z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym wspólnie organizują konkurs adresowany do studentów, którego przedmiotem będzie stworzenie krótkiego edukacyjnego materiału wideo na temat niewydolności serca.

Czy ten konkurs jest dla mnie?

Jeżeli jesteś członkiem SKN przy I Katedrze i Klinice Kardiologii WUM, SKN Zator lub SKN przy Klinice Chorób Wewnętrznych i Kardiologii WUM oraz chcesz aktywnie uczestniczyć w działaniach na rzecz podnoszenia świadomości społecznej w obszarze niewydolności serca – ten konkurs jest właśnie dla Ciebie!  Każde z Kół może wystawić jedną drużynę złożoną maksymalnie z trzech osób.

Jakie jest zadanie konkursowe?

Zadanie konkursowe polega na nagraniu edukacyjnego materiału wideo (od 1 do 3 minut), który będzie stanowił wizytówkę kolejnej edycji kampanii „Za głosem serca” – inicjatywy, w której organizacje pacjentów oraz eksperci nauk o zdrowiu chcą wzmacniać kompetencje zdrowotne społeczeństwa w zakresie chorób kardiologicznych, w tym przede wszystkim niewydolności serca. Sprawdźcie tegoroczny materiał kampanii na stronie www.zaglosemserca.com i zaproponujcie coś nowego na kolejną odsłonę kampanii. Technika tworzenia filmu jest dowolna – liczy się pomysł i przekaz.

Co mogę zyskać biorąc udział w konkursie?

  • Pogłębisz wiedzę z zakresu niewydolności serca
  • Udoskonalisz warsztat tworzenia kreatywnych treści
  • Rozwiniesz kompetencje w zakresie edukacji zdrowotnej
  • Zdobędziesz doświadczenie pracy w zespole oraz współpracy z biznesem
  • Rozszerzysz sieć kontaktów wśród osób o podobnych zainteresowanych
  • Podejmiesz zdrową rywalizację w szczytnym celu
  • Zdobędziesz atrakcyjną nagrodę

Zwycięzcy

Najlepszy film zostanie wyłoniony przez Kapitułę Konkursową, w skład której wejdą przedstawiciele organizacji uczestniczących w kampanii „Za głosem serca”, firmy Boehringer Ingelheim Sp. z o.o. oraz Narodowego Instytutu Kardiologii w Aninie. Zwycięska praca będzie stanowić wizytówkę kolejnej edycji kampanii Za Głosem Serca i będzie promowana w warszawskiej przestrzeni miejskiejDodatkowo każda z drużyn otrzyma nagrodę pieniężną – 1000, 3000 a zwycięska drużyna 6000 zł.

Skład Kapituły Konkursowej

Zgodnie z rozdziałem VI §7 regulaminu konkursu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i firmy Boeringer Ingelheim Sp. z o.o. na najlepszy film na temat niewydolności serca powołana została Kapituła Konkursowa w składzie:

  1. Agnieszka Wołczenko, prezeska Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pacjentów „EcoSerce”, przedstawicielka kampanii Za Głosem Serca
  2. Małgorzata Miklin, przedstawicielka firmy BI Sp. z o.o., organizatora Konkursu i Inicjatora kampanii Za Głosem Serca
  3. Sebastian Schubert, przedstawiciel firmy BI Sp. z o.o., organizatora Konkursu i Inicjatora kampanii Za Głosem Serca

Od czego zacząć?

Zapoznaj się z regulaminem konkursu i zgłoś chęć udziału do dnia 19.05.2023 r.

Czekamy na Wasze zgłoszenia!